Apie sodą

Japoniškas sodas

drawing

APIE SODĄ

Unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Iki šiol daugiau nei 100,000 žmonių apsilankė mūsų sodą.

ISTORIJA

Sodas pradėtas kurti 2007 m. spalio 10 dieną plynoje vietoje. Turėti savo sodą buvo Šarūno Kasmausko svajonė nuo vaikystės. Kai jis sužinojo apie Japonišįką sodą Kiote, Japonijoje, jis suprato, kad jo sodas turi būti japoniškas.
A.a. Rokas Valčius, kuris mokėsi Japonijoje bonsai priežiūros ir sodininkystės, 2004 m. į šį sodą pakvietė kurti savo Mokytoją H. Watanabe. Kartu su savo komanda iš Japonijos meistras ėmėsi entuziastingai idėja įgyvendinti

Daugiau

 

Japoniško sodo įdomybės

SODO VARTAI – tai mistinis elementas, žymintis vietą, kur susiduria du pasauliai, ir įleidžiantis lankytojus į sodo pasaulį. Pagal tradicinę Japonijos statybos technologiją ąžuoliniai vartų rąstai ruošiami nenaudojant mechanizuotų įrankių.
AKMENINIŲ ŽIBINTŲ paskirtis – nužymėti pagrindines sodo vietas ir apšviesti taką. Net jeigu žibintai ir nešviečia, jie tampa kelrodžiu sodo svečiui, rodančiu, kur veda takas. Mūsų sode esantys žibintai yra rankų darbo, nutašyti Japonijoje iš akmens prieš daugiau nei šimtmetį.
SVAJONIŲ IŠSIPILDYMO TVORELĖ Japonijoje populiaru užrašyti savo svajonę ant popierinės juostelės ir užrišti ją ant bambuko tvorelės. Tikima, kad tik užrašytai svajonei lemta išsipildyti.
DUBENUOTAS AKMUO „TSUKUBAI“ Tai specialus indas su bambukiniu latakėliu, simbolizuojantis švarą ir nekaltybę, kuris naudojamas grynai praktiniais sumetimais. Jo funkcija yra labiau panaši į vandens praustuvės, o ne prašmatnaus fontanėlio. „Tsukubai“ tarsi siūlo einančiam pro jį sustoti, pasilenkti ir nusiplauti rankas.
ARBATOS NAMELYJE tradiciniu būdu patiekiama japoniška žalioji arbata „Matcha“. Simboliškai ši arbata geriama puodelį paėmus abiem rankomis. Šis ritualas reiškia panirimą, sugrįžimą į save, į savo mintis. Arbatos ritualo tikslas – susigrąžinti dvasinę pusiausvyrą.Daugiau...
SAKURA – tai japoniška vyšnia, itin vertinama dėl savo žiedų grožio. Šių medžių žiedai būna įvairių rožinių ir baltų atspalvių. „Hanami“ yra tradicinė sakurų žiedų stebėjimo šventė. Tai vienas laukiamiausių metų įvykių. Sakurų žydėjimo metas – gegužės mėnuo.
TVENKINYS Aukščiausioje sodo vietoje buvo aptikta keletas šaltinių, todėl čia nuspręsta iškasti tvenkinį ir suformuoti iš jo ištekančius tris upelius – „Praeitis“, „Dabartis“ ir „Ateitis“. Tvenkinyje tarp lietuviškų žuvų gyvena ir japoniški karpiai bei karosai. Japoniškų karpių ir karosų maitinimas galimas tik specialiai skirtu žuvims maistu.
AKMENŲ RATAS – tai vienybės ir harmonijos simbolis, atspindintis įvairias gyvenimo sferas. Sodo teritorijoje esantis akmenų ratas apjungia senąją baltų ir japonų tradicijas. Tai ritualinė vieta, šalia kurios įrengtas aukuras, įkuriamas ritualinėms apeigoms atlikti.ti į aplinką. Žmogus kvarco vibracijas sugeba valdyti tam tikru būdu sudėliodamas akmenis. Daugiau... 
 „GYDUOLIS“  Piramidės formos akmuo rastas tarp kitų į sodą atvežtų akmenų. Sodininkas mokytojas H. Watanabe padėjo jį taip, kad atsiskleistų jo ypatinga forma. Lankytojai pasakojo pajutę teigiamą iš akmens sklindančią energiją. Atsisėdus prie akmens ir atsirėmus į jį, galima pajusti šilumą, kurią jis skleidžia.
 MUZIKANTO KALNAS  Japoniški sodai tradiciškai kuriami aplink ypatingą kraštovaizdį. Šis Muzikanto kalnas mena senus laikus. Praeityje ant kalvų būdavo kuriami laužai ir taip aplinkiniai sužinodavo apie pasirodančius priešus. Apie Žemaitiją puolančius priešus iš jūros būdavo pranešama pirmiausia uždegant laužą ant Birutės kalno Palangoje, vėliau – ant Muzikanto kalno.
KRIOKLYS 2 metrų aukščio krioklys suformuotas iš stambių riedulių, rastų Žemaitijos regione. Aplink krioklį esantis kraštovaizdis ir augmenija suformuota taip, kad primintų Japonijos slėnius. Šalia krioklio pasodinti Japonijos slėniuose augantys augalai.
JAPONIŠKŲ KLEVŲ ALĖJA Sakurų žydėjimas Japonijoje simbolizuoja pavasarį, o japoniški klevai – rudenį. Šiame sode spalio ir lapkričio mėnesiai – tai nuspalvintų klevų lapų sezonas.
ROKAS VAIČIUS Klaipėdietis mokėsi Japonijoje bonsai priežiūros ir sodininkystės. 2004 m. į šį sodą pakvietė kurti savo Mokytoją H. Watanabe. Nuo pat pradžių Rokas padėjo kurti sodą. 2012 metais nelaimingo atsitikimo metu Jo netekome. Jo atminimui žemės menininkas Hidemi Onishi supylė piliakalnį. Mokytojas H. Watanabe ant jo viršūnės sukūrė akmenų kompoziciją – dolmeną, kuri Roko sielai leidžia stebėti visą sodą.
BONSAI – tai dviejų žodžių „Bon“ ir „Sai“ junginys. Žodis „Bon“ japoniškai reiškia padėklą, o „Sai“ – augti arba sodinti. Pažodžiui išvertus, Bonsai – tai „sodinti padėkle“ arba „augti padėkle“. Meistras H. Watanabe sukūrė bonsai sodą, kuriame šiuo metu eksponuojami apie tūkstantis įvairių bonsai medelių, siekiančių du šimtus metų.
 „SHISHI-ODOSHI“ Tai unikalus japonų sodo elementas. Į jį vanduo pumpuojamas per bambukinį vamzdelį, kuriuo teka plona srove iki kito vamzdelio atviru galu. Prisipildęs vandens, šis vienu galu nusvyra žemyn ir garsiai muša į akmenį. Nusviręs vamzdelis vėl pakyla ir ciklas kartojasi iš naujo. Anksčiau Japonijoje valstiečiai naudojo šį įrenginį laukiniams žvėrims, darantiems žalą laukuose, atbaidyti.
AKMENŲ SODAS  – tai tarytum židinys namuose, iš kurio kasdien galima pasisemti jaukumo ir šilumos. Šis sodas – tai jūra, skalaujanti vienišas salas, o Jūs, sėdėdami ant kranto, išmokstate atsigręžti į save, pasinerti į sielos gelmes, pabėgti nuo nerimo ir pašėlusio gyvenimo tempo. Daugiau...
KATSURA RIKYU yra žinomas japoniškas sodas Kiote, Japonijoje, ir iš kurio meistras Hajime Watanabe ėmė inspiraciją apatinio sodo kūrimui. Apatinis sodas yra dar kūrianamas. Mes kasmet stumėme žemės, pasodiname medžius ir suformuojame upėlius.
KRAUTUVĖLĖJE galite įsigyti bonsai medelių, vazonėlių ir įvairių medžių bei krūmų sodinukų.
AKMENYS Sodui kurti jau panaudota apie 12 000 tonų įvairaus dydžio akmenų. Jie sudėti taip, kad atkartotų natūralią išsidėstymo tvarką – taip, kaip sukurta gamtos.
KALVOS Kalvų formavimo technika yra plačiai naudojama kuriant japonišką sodą. Skirtingi vietovės aukščiai sukuria dinamišką vaizdą, o sodas atrodo didesnis ir gilesnis.

Meniu