Unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Iki šiol daugiau nei 100,000 žmonių apsilankė mūsų sodą..

 

ISTORIJA

Turėti savo sodą buvo Šarūno Kasmausko svajonė nuo vaikystės. Kai jis sužinojo apie Japonišką sodą Kiote, Japonijoje, jis suprato, kad jo sodas turi būti japoniškas.

A.a. Rokas Valčius, kuris mokėsi Japonijoje bonsai priežiūros ir sodininkystės, 2004 m. į šį sodą pakvietė kurti savo Mokytoją H. Watanabe. Kartu su savo komanda iš Japonijos meistras ėmėsi entuziastingai idėja įgyvendinti. Sodas pradėtas kurti 2007 m. spalio 10 d. plynoje vietoje.

 

KULTŪRINIAI RYŠIAI

Japoniškas sodas - tai neatsiejama japonų kultūros dalis. Per amžius jis apjungė religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Kadangi mūsų lietuvių šaknys pagoniškos, japonų meilė bei pagarba gamtos elementams yra artima mums. Tradicinė japonų pagoniška religija – šintoizmas (liet. „dievų kelias“), kurios garbinimo objektas yra Kami – gamta ir jos objektai (medžiai, kalnai, akmenys, šaltiniai) ir reiškiniai.

Mūsų sodas yra susikaupimo ir savęs pažinimo vieta. Tikimės, kad ir Jums mūsų sodas taps vieta, kur susitiksite su Grožiu ir Harmonija.

Apie soda foto 1
Apie soda foto 2
Japoniškas sodas,Mažučių kaimas
Apie soda foto 4
Apie soda foto 5
Apie soda foto 6
Apie soda foto 7
Apie soda foto 8
Apie soda foto 9