Sodas

APIE SODĄ

Unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Iki šiol daugiau nei 100,000 žmonių apsilankė mūsų sodą..

ISTORIJA

Sodas pradėtas kurti 2007 m. spalio 10 dieną plynoje vietoje. Turėti savo sodą buvo Šarūno Kasmausko svajonė nuo vaikystės. Sodas pradėtas kurti 2007 m. spalio 10 dieną plynoje vietoje. Turėti savo sodą buvo Šarūno Kasmausko svajonė nuo vaikystės. Kai jis sužinojo apie Japonišįką sodą Kiote, Japonijoje, jis suprato, kad jo sodas turi būti japoniškas.
A.a. Rokas Valčius, kuris mokėsi Japonijoje bonsai priežiūros ir sodininkystės, 2004 m. į šį sodą pakvietė kurti savo Mokytoją H. Watanabe. Kartu su savo komanda iš Japonijos meistras ėmėsi entuziastingai idėja įgyvendinti
.

KULTŪRINIAI RYŠIAI

Japoniškas sodas - tai neatsiejama japonų kultūros dalis. Per amžius jis apjungė religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Kadangi mūsų lietuvių šaknys pagoniškos, japonų meilę bet pagarbą visiems gamtos elementams nebus sunku sprasti. Tradicinė japonų religija – šintoizmas (liet. „dievų kelias“). Tai pagoniška religija, kurios garbinimo objektas yra kami – gamta ir jos objektai (medžiai, kalnai, akmenys, šaltiniai) ar reiškiniai
Mūsų sodas yra susikaupimo ir savęs pažinimo vieta. Tikimės, kad ir Jums mūsų sodas taps vieta, kur susitiksite su Grožiu ir Harmonija.

 

KOMANDA

Meistras Hajime Watanabe

Hajime Watanabe, gimęs 1947, kūria įvairus japoniškus sodus tiek Japonijoje tiek užsienyje ir turi daugiau nei 50 metų patirties. Nuo 2007 m., kasmet pavasarį jis grįžta į Lietuvą toliau kurti mūsų sodą. 

DSCN0809

Hidemi Onishi

Hidemi Onishi – mūsų pagrindinis landšafto menininkas. Į geriausiųjų pasaulio ladšafto formuotojų penketuką patenkantis Onishi mūsų sodo kraštovaizdį sukūrė be jokio išankstinio plano ar sklypo piešinio ir buldozeriu formuodamas sklypo reljefą į savo kūrinį nė karto nebuvo pažvelgęs iš aukštai.

 

Japoniškas sodas mes vadiname partnerystės sodu, nes sodo kūrimas vyksta savanoriškais pagrindais.


 

Pirma sodininkų komanda iš Japonijos

Year 2010

Šarūnas ir Watanabe 2007 m.

 

Meniu