Bonsai sodas

Bonsai – tai dviejų žodžių junginys: „Bon“ ir „Sai“. Žodis "Bon" išvertus iš japonų kalbos reiškia padėklą, o žodis “Sai“ – augti arba sodinti. Tiesiogiai išvertus reikšmė gautųsi „sodinti padėkle“ arba „augti padėkle“. Dažnai žmonės klaidingai mano, kad bonsai – tai atskira medžių rūšis, tačiau tai yra meno forma, išreikšta per visų rūšių augalų ir medžių auginimą. Jums tikriausiai kyla klausimas, kodėl tai yra meno forma?

Aš dažnai sulyginu bonsai auginimą su piešimu – piešimui yra naudojamas popieriaus lapas, pieštukas, spalvos... turint šias priemones, jūs galite nupiešti medį. O dabar paimkime bonsai vietoj popieriaus lapo – jūs turite sodinuką su daugybę šakų ir vietoj pieštuko ir spalvų - žirkles ir vielą, ir iš šio sodinuko jūs turite iškarpyti nereikalingas šakas, su viela suformuoti kamieną, šakas taip, kad jis atrodytų kaip natūraliai gamtoje augantis senas medis. Tai bonsai pagrindas, kurio mokomės pajausti iš gamtos, mokytojų, pačių bonsai. Ir nebūtinai 30-ies metų senumo bonsai atrodys geriau už ką tik gerai suformuotą 5 metų sodinuką. Sulyginimui piešimas – nebūtinai nupieštas medis baltame popieriaus lape turi atrodyti gražiau, nei nupieštas ant laikraščio skiautės – tai priklausys nuo žmogaus, kuris šį medį piešė. Bonsai gali išgyventi labai ilgai, kadangi yra pastovi žmogaus priežiūra. Japonijoje yra egzempliorių, siekiančių 800-1000 metų senumo.

Mūsų sode bonsai sodas atsirado kiek netikėtai. Po 2010 m. sausio mėnesį vykusio japoniško sodo projekto pristatymo Tokijuje, keletas japonų bonsai augintojų pasiūlė kaip paramą apie 700 bonsai medelių nuo 4 iki 180 metų amžiaus.

Mokytojas Hajime Watanabe, ekspozicijai pademonstruoti sukūrė bonsai sodą, kuriame šiuo metu eksponuojami: pušys, eglės, kadagiai, azalijos, klevai, sakuros, slyvos, svarainiai ir kt. bonsai medeliai.

Sezono metu bonsai sode vyksta bonsai mokykla, kur supažindinama su bonsai auginimo, persodinimo, karpymo pagrindais. Registracija tel. 8 616 18530 - Šarūnas.

Remdami sodą galite įsigyti įvairiausių bonsai medelių.

Žmogus mato medį, mintyse atsiranda naujos to medžio formos, ir žmogus pradeda realizuoti savo koncepciją. Žmogus vienas pats negali sukurti bonsai, kaip to negali ir pats medis. Viskas turi vykti partnerystės ir supratimo principais, o tai reikalauja laiko. Vielos, vandens ir šviesos pagalba, sodindamas samanas, karpydamas šaknis, žmogus aiškina medžiui, ko iš jo nori. Jei nurodymai pakankamai aiškūs, medis atsilieps ir bus paklusnus. Beveik… Tai ilgiausiai kuriama skulptūra ir kartais kyla klausimas, kas čia skulptorius – žmogus ar medis.

T.Starjohn „Lėta skulptūra“

Meniu