Arbatos namelis

Pasaulis arbatos puodelyje

Kadangi arbatos ceremonija yra nukreipta į dvasinę pusiausvyrą, ji populiari ir mūsų laikais, kuriems būdinga aktyvi dvasinė destrukcija. Kai gyvenimas kliokia kaip drumzlina upė, atnešdama daug skausmo, streso, kartais reikia pabūti ant kranto. Reikia vietos, kur žmogus galėtų pasikalbėti pats su savimi, su grožiu, sugrįžti į save, į savo mintis, į visa tai, kas neįeina į „kasdienybės“ sąvoką. Tam ir tinka Arbatos namelyje vykstanti arbatos gėrimo ceremonija.

Lietuvoje krikščionybė visais būdais stengėsi sunaikinti prigimtinius tikėjimus ir jais grindžiamą pasaulėjautą, o Japonijoje budizmas ne tik išlaikė svarbiausias šintoizmo suformuotas moralines-dorovines normas apie žmogaus ir gamtos ryšį, bet ir suteikė joms filosofinį turinį.

Arbatos ceremonijos esmė – vidinis dalyvaujančiųjų ryšys, susikaupimas, apmąstymai, pokalbis su pačiu savimi, su menu, laikantis keturių pagrindinių arbatos gėrimo ceremonijos principų – harmonijos, pagarbos, švaros ir tylos.

Svarbu, kas ritualas vyktų natūraliai. Turi vyrauti tarpusavio pagarba, taip pat pagarba gamtai, kiekvienam ceremonijos daiktui, net menkiausiai detalei. Per grožį reikia siekti švaros, apsivalymo nuo kasdienybės purvo, maišaties. Nereikia triukšmo, šurmulio, kalbų, nes tik tyloje įmanoma susikaupti, įsiklausyti į save, be žodžių užmegzti vidinį kontaktą.

(Romualdas Neimantas „Gamtos dvasia“)

Arbatos namelyje galite pasimėgauti žalia arbata Matcha iš Japonijos

 Kas tai žalioji arbata Matcha?

Matcha yra gaminama iš arbatos, užaugintos laukuose, paslėptuose nuo tiesioginių saulės spindulių daugiau kaip 20 dienų šiaudų tinklu prieš jos skynimą. Po to, arbatos lapeliai yra išgarinami ir išdžiovinami, žalia masė yra atskiriama nuo gyslų, kad pagaminti tencha, o tada tencha yra talpinama į rankinius akmeninius malūnus, kad susmulkinti į miltelius, kuriais mėgaujamės matcha. Užauginta apniukusioje aplinkoje, matcha turi pakankamą sutraukiamąjį skonį ir turi savyje didelį kieki tianinų, kurie suteikia turtingą ir stiprų skonį.

Kai gaminama matcha, į arbatą vanduo įpilamas apie 80 laipsnių temperatūros ir bambukine šluotele išplakama.

 

Darbo laikas (vasarą):  Pirmadieniais - Sekmadieniais 11:00-19:00 val.

Kaina: 3,00 EUR 

Didesnėms grupėms rekomenduojame užsisakyti iš anksto.

Meniu