2016-07-23, 12 val. 7-ASIS JAPONIŠKAS FESTIVALIS

Japoniskas Festivalis 2016 07 23 plakatas

Japoniskas Festivalis 2016 07 23 programa

12:00 ATIDARYMAS / SVEIKINIMO ŽODIS
- Šarūnas Kasmauskas, Japoniško sodo steigėjas
- Japonijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė
- Kretingos raj. savivaldybės atstovai

12:15 SEKMĖS DARUMA LELĖS AKIES PIEŠIMAS Šarūnas Kasmauskas, Japoniško sodo steigėjas ir Meistras Hajime Watanabe

12:30-13:00 /
15:00-15:30 ACO + TACA AKORDEONISTŲ KONCERTAS
Akordeonistai iš Japonijos – ACO TOMINE ir TAKAHIRO SHIMIZU sužavės Jus nepakartojamu pasirodymu!

13:00-13:45 /
16:00-16:30 JAPONIŠKŲ BŪGNŲ WADAIKO GRUPĖS
,,DAIGEN-GUMI“ KONCERTAS
Japoniškų būgnų Wadaiko grupė „DAIGEN-GUMI“ – tai profesionali būgnų mokykla iš Tokijo. Grupės vadovas - Motoiči JUZAVA (Koryu), būgnininkai - Ajako ITOU ir Taiki ŠIMA.

13:50-14:10 KARDŲ KOVOS MENO KENDO DEMONSTRAVIMAS
KENDO (jap. „kardo kelias“) – senojo tradicinio japonų kovos kardais (kenjutsu) pagrindu sukurta šiuolaikinė kovos meno rūšis.
RYTŲ KOVOS MENŲ CENTRAS „BUDOKAN“

14:10-14:30 KALIGRAFIJOS / SUMI-E MENO PAMOKA
RYTŲ KOVOS MENŲ CENTRAS „BUDOKAN“

14:30-14:50 AIKIDO KOVOS MENO DEMONSTRAVIMAS
AIKIDO – tai šiuolaikinis Japonijos kovos menas, kurio pagrindinė užduotis – susilieti su puolančiojo judesiu ir jį pratęsti, kontroliuojant ir nukreipiant energiją.
Rytų kovos menų centras „Budokan“ siekia, kad kiekvienas ieškantis vidinės ramybės rastų ją per proto, jausmų ir fizinių gebėjimų harmoniją, eidamas AIKIDO keliu.
RYTŲ KOVOS MENŲ CENTRAS „BUDOKAN“

15:30-16:00 SHINDOKAI-KAN KARATE DEMONSTRAVIMAS Karate (jap. „tuščia ranka“) - labai dinamiškas kovos menas, puikiai treniruojantis ir vystantis visus kūno raumenis, koordinaciją, lankstumą bei judrumą. Disciplinos ir meditacijos pagalba karate taip pat tobulina žmogaus mentalines ir dvasines savybes, vysto protinius gebėjimus. Shindokai-kan karate išsiskiria technikos visapusiškumu ir realybe, kurios pagrindinės kryptys yra kontaktinė kova ir savigyna.
RYTŲ KOVOS MENŲ CENTRAS „BUDOKAN“

16:30-16:45 JAPONIŠKŲ BŪGNŲ MOKYKLĖLĖ
DAIGEN-GUMI būgnų mokykla kviečia tiek vaikus, tiek suaugusius festivalio metu išbandyti savo jėgas grojant japoniškais būgnais.

16:45-17:00 Fotografijų konkursų „Azalijų žydėjimas japoniškame sode, Mažučių kaime - 2016“ ir „Bonsai azalijų žydėjimas japoniškame sode, Mažučių kaime - 2016“ nugalėtojų apdovanojimai.

13:00-15:00 BAMBUKINIŲ ŠLUOTŲ IR GRĖBLIŲ GAMYBOS DEMONSTRAVIMAS
Bambukų meistras HIROYUKI KAMIMURA pademonstruos kaip Japonijoje tradiciškai iš bambuko gaminamos šluotos ir grėbliai.

13:00 -17:00 FOTOSESIJA SU KIMONO
Festivalio metu galite išbandyti tradicinius japoniškus rūbus Kimono.
Japonijos ambasada Lietuvoje

13:00 -17:00 KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS
- Origami - popieriaus lankstymas
- Kaligrafija – hieroglifų rašymas
- Japoniškų skirtukų gamyba
- Tanabata - norų rašymas
- Japoniški žaidimai ir kt. VDU Japonistikos klubas HASHI

13:00 -17:00 Japonų animacijos klubas „Umi No Suna“ Pagrindinis renginio akcentas – kostiumuota vaidyba – Cosplay, kai japoniškos animacijos ir komiksų personažai yra įkūnijami žmonių.

13:00 -17:00 JAPONŲ ANIMACIJA
Mūsų mažieji lankytojai gali smagiai praleisti laiką žiūrėdami japonų animacinius filmus (įgarsinta lietuvių kalba).

12:00-17:00 JAPONŲ VIRTUVĖ „SUSHI EXPRESS“
Festivalio metu mėgaukitės tik šviežiu, ką tik pagamintu suši.

--------------------------------------------------------------------------

Bugnu meistras Motoishi Yuzawa  BugnininkeBugnininkas

Japoniškų būgnų Wadaiko grupė „Daigen-gumi“ susikūrė 2000 metais. Grupė siekia  išugdyti tokius muzikantus, kurie savo muzikinę veiklą galėtų aktyviai skleisti iš Tokijo Ota rajono per visą pasaulį.

Nuo to laiko grupė koncertuoja Japonijos ir užsienio šalių scenose ne vien tik mušdami japoniškus būgnus, bet ir grodami kitais muzikiniais instrumentais.

2009 m. organizuotas 10-ies metų grupės jubiliejui skirtas koncertas Tokijuje buvo labai aukštai įvertintas. 2010 m. grupė dalyvavo režisieriaus Kansai Yamamoto Super Šou „Septyni samurajai“ pasirodyme. Wakaido grupė „Daigen-gumi“ dažnai pasirodo per televiziją, teatruose bei gyvuose koncertuose.

2003 m. Tokijuje Ota rajono Kamata vietovėje Wakaido grupė įstaigė japoniškos muzikos mokyklą. Šiuo metu jau veikia studija ir Kanagavos prefektūros Kavasaki mieste, kur yra organizuojami įvairūs japoniškos muzikos kursai. Be to, grupės nariai kaip instruktoriai lankosi edukacinėse įstaigose bei kitose būgnų grupėse.

Motoiči JUZAVA (Koryu, grupės vadovas) - būdamas 6 metų, mokytis groti japoniškais būgnais pradėjo pas savo tėvą, profesionalių būgnininkų tradicinių dainų akomponuotoją ir Tokijo tradicinių japoniškų būgnų saugojimo asociacijos „Ebara Nagare Daiko Hibiki-kai“ pradininką. Motoiči Juzava atstovauja šiai asociacijai savo gimtajame rajone ir yra būgnininkų grupės „Daigen-gumi“ profesionalus atlikėjas. Pats ne tik koncertuoja scenoje kaip būgnininkas, bet ir kuria muzikinius kūrinius būgnams, moko jaunus muzikantus ir stengiasi skleisti japoniškų būgnų kultūrą bei jų žavesį.

Ajako ITOU - būdama 9 metų, pradėjo mokytis groti japoniškais būgnais ir, priklausydama savo gimtinės būgnų saugojimo asociacijai, dalyvaudavo įvairiuose renginiuose ir šventėse. Įstojusi į „Daigen-gumi“ grupę, dar plačiau praplėtė savo veiklos ribas ir  dinamiškumą, o moteriškas žavingas grojimas stipriai patraukia žiūrovus.

Taiki ŠIMA - nuo vaikystės augo japoniškų būgnų garsų apsuptyje tarp gimtinėje veikiančios būgnų saugojimo asociacijos narių. Nuo to laiko labai mėgsta būgnų garsus ir mokykloje priklausė japoniškų būgnų būreliui. Stengiasi groti įvairiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių ir vis dar įvairina savo muzikinę išraišką darydamas naują įtaką „Daigen-gumi“ grupei ir teikdamas daug vilčių jos ateičiai.

Meniu