Kultūros renginiai

Japoniškas sodas „Samogitia“ – regiono kultūros židinys. Čia nuolat vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

2009-aisais japoniškame sode po atviru dangumi metais vyko 3-iosios tarptautinės meno akademijos pleneras – „Kurk Lietuvoje 2009“.

2010-aisiais japoniškame sode po atviru dangumi metais vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos inicijuotas kultūrinis renginys „Orientalistika istoriniuose parkuose“, propaguojant Japonijos kultūrą Lietuvoje, kurio metu metu vyko arbatos gėrimo ceremonija, Aikido pasirodymas, bonsai paroda, kaligrafija, aitvarų pakėlimas, pagoniškos apeigos ir kt.

2011-aisiais metais japoniškame sode po atviru dangumi surengtas tarptautinis kultūrinių mainų draugystės asociacijos renginys. Šio renginio iniciatoriai Chiune Sugihara‘s Human Achivement Association (CHAA) ir asmeniškai direktorė Mieko Takeuchi iš Japonijos. Renginio metu vyko japoniško klasikiniai šokiai Odori, Zenikaido, skambėjo tradicinės japonų dainos, sekama tradicinė japoniška pasaka su piešiniais, žaidimai su bambukais (Nankin Tamasudare), arbatos gėrimo ceremonija, bonsai paroda, kaligrafija ir kt.

2013-aisiais metais japoniškame sode po atviru dangumi surengtas japoniškas festivalis - labdaros renginys sodui remti. Renginio metu vyko Aikido pasirodymas, gongų muzika, arbatos gėrimo ceremonija, vandens balionėlių žvejyba, bonsai paroda, kaligrafija, Ikebana demonstracija, aitvarų pakėlimas ir kt.

2014 –aisiais japoniškame sode po atviru dangumi buvo ševnčiamas Pavasario lygiadienis – tai kai diena lygi nakčiai, šviesa lygi tamsai. Tai atskaitos taškas, kai Saulė pateka tiksliai rytuose, leidžiasi vakaruose, o senovėje nuo tada buvo pradedami skaičiuoti Naujieji metai. Tai pavasario  pradžia. Atgimsta augmenija, prasideda naujas gyvybes ratas. Kad metai būtų sėkmingi, buvo deginamas laužas ir sukurta iš žvakučių Mandala.