Apie sodą

Japoniškas sodas

garden_map-01

Japoniškas sodas - partnerystės sodas

Unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su tūkstančiu bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis, tvenkiniais. Sodas pradėtas kurti 2007 metų spalio 10 dieną plynoje vietoje. Šiuo metu padaryta apie trečdalis sodo kūrimo darbų. Siūlome arbatos namelyje pasimėgauti japoniška žalia arbata Matcha, pamaitinti laimę nešančius japoniškus karpius ir pabendrauti su sodo kūrėjais. Sodas kuriamas pagal senąsias japoniško sodo tradicijas, atkartojant natūralią gamtą, kur nei vienas elementas neturi išsiskirti iš kitų. Svarbiausiai – subalansuota visuma. Tai – susikaupimo ir savęs pažinimo vieta. Tikimės, kad ir Jums mūsų sodas taps vieta, kur susitiksite su Grožiu ir Harmonija.

Daugiau

 

Japoniško sodo įdomybės

Vartai japoniškame sode turi ypatingą reikšmę. Tai ir mistinis elementas, pažymintis dviejų pasaulių susidūrimo vietą ir įleidžiantis lankytoją į sodo pasaulį. Pagal tradicinę Japonijos statybos technologiją, ąžuoliniai vartų rąstai ruošiami nenaudojant mechanizuotų įrankių. Vartų konstrukcijoje nenaudojamos nei vinys, nei varžtai.
Žibintų paskirtis – ne tiek skleisti šviesą, kiek nužymėti tam tikrus sodo taškus. Iš tiesų žibintai japoniškuose soduose dabar yra daugiau dekoracija. Mūsų sode esantys žibintai yra rankų darbo, nutašyti iš akmens Japonijoje prieš 100 – 200 metų.
Japonijoje populiaru užrašyti savo svajonę ant popierinės juostelės ir užrišti ją ant bambukinės tvorelės. Tik užrašytai svajonei lemta išsipildyti.
Tai specialus indas su bambukiniu latakėliu, simbolizuojantis švarą ir nekaltybę, kuris naudojamas grynai praktiniais sumetimais, o jo funkcija yra labiau panaši į vandens praustuvės, o ne prašmatnaus fontanėlio. Tsukubai tarsi siūlo einančiam pro jį sustoti, pasilenkti ir nusiplauti rankas.
Kadangi arbatos ceremonija yra nukreipta į dvasinę pusiausvyrą, ji populiari ir mūsų laikais, kuriems būdinga aktyvi dvasinė destrukcija. Kai gyvenimas kliokia kaip drumzlina upė, atnešdama daug skausmo, streso, kartais reikia pabūti ant kranto. Reikia vietos, kur žmogus galėtų pasikalbėti pats su savimi, su grožiu, sugrįžti į save, į savo mintis, į visa tai, kas neįeina į „kasdienybės“ sąvoką. Tam ir tinka Arbatos namelyje vykstanti arbatos gėrimo ceremonija.

Daugiau...

Sakuros – tai japoniškos vyšnios, auginamos kaip dekoratyviniai medžiai. Žiedai gali būti įvairių rožinių atspalvių arba balti. Hanami yra sakurų žiedų stebėjimo šventė. Tai vienas laukiamiausių metų įvykių. Kiekvienas iš Jūsų galite auginti savo vardinę sakurą šioje alėjoje.
Aukščiausioje vietoje aptikome keletą šaltinių, todėl čia buvo sumanyta iškasti tvenkinį ir suformuoti  iš jo ištekančius tris upelius – „Praeitis“, „Dabartis“ ir „Ateitis“. Tvenkinyje tarp lietuviškų žuvų gyvena japoniški karpiai ir karosai.

Japoniškų karpių ir karosų maitinimas galimas tik specialiai skirtu žuvims maistu.

Nuo gilios senovės Lietuvos žemėje akmenys buvo laikomi šventais. Senoliai žinojo jų vertę, suprato Dvasią, todėl puikiai galėjo naudotis jais savo tikslams. Statyti ypatingus akmenis ar iš tiesų veikiančius kompleksus gali tas, kurio sąmonė pakankamai plati. Bendrauti su Bendrąja Sąmone pačiam savyje, akmuo – pakankamai patogus ir prieinamas: jį galima paliesti, prie jo prisiglausti ir pasijusti saugiam, jis gali būti gražus ir paslaptingas.

Į mūsų sodą atvežta ir panaudota apie 12 000 tonų įvairaus dydžio akmenų. Visi akmenys sudėti tam tikra tvarka, tam tikrose vietose, o tai ir sukuria gerą energiją.

Mūsų sode japonai suformavo daugybę kalvų. Žmogus daug vietų vadina stipriomis. Ne viena iš jų ant kalnų, kalnuose ar virš jų. Ta stiprybė susijusi ne tik su svarbiais Žemės taškais, tačiau ir su į juos įdėta žmogaus dvasine energija: kokia buvo įdėta, tokią ir jaučiame...
Akmuo - amžina medžiaga planetoje. Būtent todėl palikuonims seniausius daiktus daro iš akmens.

Akmuo - sugerianti energiją medžiaga, kuri savo sudėtyje turi kvarco kristalų. Šie gali išsaugoti informaciją amžiams ir tam tikrų vibracijų pavidalu gali ją skleisti į aplinką. Žmogus kvarco vibracijas sugeba valdyti tam tikru būdu sudėliodamas akmenis.

Daugiau...

Piramidinės formos akmenys paprastai stovi stipriose energetinėse vietose. Suprantantiems ir pakankamai išsivaliusiems žmonėms jie praneša, kad šioje vietoje atsiveria vartai į kitus išmatavimus, taigi, į kitą sąmonės lygį. Gamta mums viską nurodo. Tai ženklai, kuriuos mato tie, kurie jau sugeba stebėti ir juos skaityti.
Lietuvoje ant kiekvieno didesnio kalno senovėje buvo statomas aukuras, ar ritualinis akmuo. Kuo aukštesnis kalnas, tuo tas aukuras buvo laikomas svarbesniu. Lietuviškos alkos, esančios ant kalnų, stiprybė ir energijos kryptis priklauso nuo kalno, ant kurio ji yra, praeities ir tų žmonių, kurie ten meldėsi, aukojo aukas, kūrė, dvasinio potencialo.

Senovėje, pasirodžius priešams iš jūros, pirmas laužas buvo uždegamas ant Birutės kalno Palangoje, sekantis - ant Muzikanto kalno ir taip buvo perspėjama apie į Žemaitiją ateinantį pavojų.

Iš Žemaitijos riedulių suformuotas 2 m aukščio krioklys.
2004 metais pradėjau ieškoti kas galėtų padėti sukurti japonišką sodą. Netikėtai sutikau klaipėdietį Roką Vaičių, kuris mokėsi Japonijoje bonsai priežiūros ir sodininkystės. Jis pasiūlė parašyti laišką jo Mokytojui Watanabei. Po gero mėnesio Mokytojas jau lankėsi būsimo sodo vietoje. Rokas jautė pareigą būti mūsų sode šalia Mokytojo Lietuvoje. Roko dėka japonai atvyko ir pradėjo kurti mūsų sodą. Taigi jis – vienas pradininkų. Džiaugėsi kai darbai vyko sklandžiai, bandė padėti priimti teisingus sprendimus, kai nesisekė. Visada buvo čia. Buvo kaip būtina grandis tarp Mokytojo ir manęs. Ne tik vertėjaujant. Tai buvo daug daugiau.

Vienam sodo pradininkų Rokui Vaičiui atminti, jo draugas Žemės menininkas Hidemi Onishi suformavo piliakalnį. Mokytojas Hajime Watanabe viršūnėje pastatė dolmeną.

Bonsai – tai dviejų žodžių junginys: „Bon“ ir „Sai“. Žodis "Bon" japoniškai reiškia padėklą, o žodis “Sai“ – augti arba sodinti. Tiesiogiai išvertus reikšmė gautųsi „sodinti padėkle“ arba „augti padėkle“. Dažnai žmonės klaidingai mano, kad bonsai – tai atskira medžių rūšis, tačiau tai yra meno forma, išreikšta per visų rūšių augalų ir medžių auginimą. Jums tikriausiai kyla klausimas, kodėl tai yra meno forma?

Daugiau...

Tai specifinis japonų sodo kūrinys. Į jį vanduo pumpuojamas per bambukinį vamzdelį, juo teka plona srovele į kitą atviro galo bambukinį vamzdelį, kuris prisipildęs vandens vienu galu nusvyra žemyn ir garsiai muša į akmenį. Po to nusviręs vamzdelis vėl pakyla ir ciklas kartojasi iš naujo. Anksčiau Japonijoje valstiečiai naudojo šį įrenginį laukiniams žvėrims, darantiems žalą laukuose, atbaidyti.
Galimi įvairūs sausojo sodo komponavimo variantai. Dažnai jame yra centrinis „kalnas“ ir aplinkiniai „kalneliai“ – akmenys, rieduliai. Smėlio „upė“ imituoja vandens tekėjimą, bylodama, „koks sunkus ir painus yra gyvenimas, kaip lengva pasiklysti ir kaip sunku rasti tiesą“. Tokia upė dažnai įteka į vandenyną – didelį smėlyną, vilnijantį bangelėmis. Kalvų forma primena uolas ir banguotą, vilnijantį kraštovaizdį.

Daugiau...

Krautuvėlėje galite įsigyti bonsai medelių, vazonėlių ir įvairių medžių bei krūmų sodinukų.

Artimiausio laikotarpio sodo objektai:

Tai žemėje įkąstas dubuo, į kurį laša vanduo. Nuo specialios dubens konstrukcijos lašantis vanduo skamba malonia melodija.
 
 
 
Klevų liepsnojimo (raudonų lapų) sezonas būna spalio - lapkričio mėn.
 
„Nori būti laimingas vieną naktį – pasigerk, nori būti laimingas metus – vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą pradėk kurti sodą“ (japonų patarlė).

 

JŪSŲ RENGINIAI IR ŠVENTĖS

Japoniškas sodas „SAMOGITIA“ yra unikali erdvė Baltijos šalyse įvairiems šeimos, kultūros,  verslo renginiams po atviru dangumi ar laikinose lengvų konstrukcijų palapinėse.

Švęskite savo šventes Japoniškame sode:

  • Renginiai įmonėms (ang. team building) >>>
  • Kultūros renginiai >>>
  • Vestuvės >>>
  • Meditacijos ir jogos užsiėmimas >>>
  • Fotosesijos ir kinas >>>


KRAUTUVĖLĖ

Paremkite Japoniško sodo kūrimą - įsigyti krautuvėlėje japoniškų  akmeninių  žibintų ir vandens baseinėlių, bonsai medelių, bonsai vazonėlių, medžių ir krūmų sodinukų.

Prekių grupės:

  • Akmeniniai žibintai (amžius iki 180 m.) ir vandens baseinėliai >>>
  • Bonsai medeliai >>>
  • Bonsai vazonėliai
  • Medžių ir krūmų sodinukai >>>